kadın hastalıkları

warning: Creating default object from empty value in /home/nasihat/domains/nasihat.org/public_html/lokman/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kist ve miyomlara karşı soğan suyu kürü

Kürleri Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1) Prostatit şikâyeti olanların kendilerini soğuktan korumaları gerekir. Özellikle soğuk kış aylarında prostatit hastalarının karın bölgelerinden başlayarak ayak parmaklarına kadar kendilerini soğuğa karşı koruyacak şekilde giyinmeleri gerekir. Çünkü soğuk havalar prostatit ağrılarını artırmaktadır.

2) Eğer prostatit rahatsızlığınız varsa ağırlık kaldırmayınız ve ağır eşya taşımayınız. Taşıyacağınız yük dört-beş kilogramı geçmemelidir.

Kür 1: Prostatite bağlı şiddetli ağrılara karşı

Aşırı Tüylenme ve Çözüm Önerileri

Adet kanamalarının başlaması beraberinde hormaonların da değişmesini getiriyor. Bu değişim de tüylenmeye yol açabiliyor. Tüylenme yüz, göğüs, karın, sırt, kol ve bacakların üst kısmında uzun kalın ve sert tüylerin çıkması şeklinde kendini belli ediyor. Bu durum kozmetik bir problemin yanında hormonal bir düzensizliği de gösterebiliyor.

Prof Dr.İbrahim Saraçoğlu bu konuda şunları belirtiyor:

Genellikle aşırı tüylenme kandaki androjenlerin (erkeklik hormonları) artmasına bağlıdır. Androjen erkeklerde daha yüksek düzeylerde olmak üzere, hem erkek hem de kadında bulunan hormonlardır. Androjenler ince, zayıf ve kısa olan tüylerin sert ve uzun kıllara dönüşmesine neden olur.

Androjen düzeylerinin yükselmesine ve bunun sonucu olarak da tüylenmeye neden olan durumlar:

Menopoz; Bu dönemde yumurtalıklardan östrojen (kadınlık hormonu) sentezi azaldığı halde androjen sentezi devam eder buna bağlı olarak tüylenme görülebilir.

İçerik yayınları

Anket

Günde kaç öğün yemek yiyorsunuz?: